Atrakcje Białki Tatrzańskiej

Zobacz co warto zobaczyć w Białce i jak spędzić tu czas nie tylko latem.

Bardzo wielu turystów chcąc spędzić czas w górach najczęściej wybiera Zakopane, które często bywa gwarne, tłoczne i dość drogie. Tymczasem warto pojechać do Białki Tatrzańskiej. To niezwykle urokliwe miejsce a do tego spokojniejsze, przyjazne turystom, doskonale skomunikowane z innymi miastami regionu a do tego tańsze od Zakopanego. 

Poznaj największe atrakcje turystyczne Białki Tatrzańskiej.

Białka Tatrzańska to urokliwa i niepowtarzalna wieś położona na Podhalu w odległości 10 km od Bukowiny Tatrzańskiej, 20 km od Zakopanego i około 12 km od Nowego Targu. 

Co prawda Białka Tatrzańska liczy zaledwie ok 2000 mieszkańców lecz w szczycie sezonu ilość turystów ją odwiedzających sięga nawet 6000. 

Miejscowość jest położona nad rzeką Biała, a jej obszar od południa styka się z rozległą doliną prowadząca aż do pasma Tatr Bielskich.

Co warto zobaczyć w Białce Tatrzańskiej i jak spędzić czas wolny?

Nikogo nie zaskoczy, że najwięcej turystów przybywa do Białki Tatrzańskiej w zimie. Na terenie miejscowości znajdują się liczne ośrodki sportów zimowych, które od wielu lat wiodą prym wśród popularności zwolenników sportów zimowych i przyciągają rzesze turystów. Narciarze mają do dyspozycji około dwudziestu wyciągów, zarówno wyciągów krzesełkowych jak i orczyków.

Z kolei latem na stokach Kotelnicy warto pojeździć na rowerach, hulajnogach lub bardziej wymagających monsterrorollerach. Na szczycie Kotelnicy na turystów czekają tarasy widokowe, które zapewniają podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów. Z kolei na najmłodszych niedaleko Karczmy Kotelnica czeka Wioska Skrzatów, która zapewnia maluchom zabawę na najwyższym poziomie. 

Białka Tatrzańska oferuje turystom niepowtarzalne spływy kajakami górskimi, pontonami oraz wędkowanie. Rzeka Biała ma rwący nurt przez co doskonale nadaje się do uprawiania spływu kajakami górskimi czy też uprawianie raftingu coraz bardziej popularnego w Polsce. Dla amatorów kąpieli w ciepłych wodach termalnych warto polecić kompleks basenów termalnych "Bania", który zapewni zabawę i wypoczynek dla całej rodziny

Miłośnikom historii prawdziwą przyjemność sprawi zwiedzanie drewnianego kościoła pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza o wystroju barokowym oraz barokowo-klasycystycznym należącego do małopolskiego Szlaku Architektury Drewniane. Jak widać Białka Tatrzańska oferuje liczne atrakcje turystyczne co sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

© 2023 latowbialce.pl - Białka Tatrzańska latem