Front Kulturalny 2016 – podsumowanie

AKTUALNOŚCI…

10.11.2016 r. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Poniżej prezentujemy finalne wyniki głosowania.

Zwycięzcą konkursu Front Kulturalny 2016, decyzją głosowania internautów zostaje zespół HEAVY WAY Bogusław Ćwiertnia! Drugie miejsce przypadło zespołowi Misiniec & Szewczyk, trzecią pozycję uzyskał zespół Awaria.

Trzeba przyznać, że walka była zacięta, a o wyniku zdecydowały ułamki procenta :] Wszystkim zgłoszonym kapelom dziękujemy za udział, a Wam drodzy Państwo za tak liczne głosy. Poniżej szczegółowe zestawienie wyników :

I. HEAVY WAY Bogusław Ćwiertnia – 630 głosów, 94,38 pkt

II. Misiniec & Szewczyk – 500 głosów 93,74 pkt

III. Awaria – 500 głosów, 88,65 pkt

IV. Rudel Band – 124 głosy, 87,58 pkt

V. New Market Jazz Band – 169 głosów, 83,31 pkt

VI. Far From Ideal – 149 głosów, 77,99 pkt

VII. Blask Vesper – 121 głosów, 74,05 pkt

Dodatkowo informujemy, że zwycięski zespół HEAVY WAY zdecydował się na wielki gest i przekazał główną nagrodę, czyli 5000 zł na wydanie albumu dla zdobywców miejsca drugiego, tj. zespołu Misiniec & Szewczyk! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem 😮 W związku z tym Organizator konkursu zdecydował o przyznaniu pozostałych nagród – 1000 zł zespołowi Awaria i 500 zł zespołowi Rudel Band. To nie koniec dobrych informacji 🙂

Voucher na pobyt weekendowy dla dwóch osób w Hotelu Bania **** Themal & Ski przypada użytkownikowi o nazwie malgonia8@op.pl – gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim jeszcze raz – zespołom, naszym gościom którzy przybyli na koncerty, głosującym oraz patronom medialnym. Oczywiście mamy zamiar powrócić za rok z nową edycją – trzymajcie kciuki! Aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych śledźcie na tej stronie oraz na facebooku. Na kanale YouTube można obejrzeć video z koncertów – nie zapomnijcie lajkować, udostępniać i komentować.

Organizatorem i sponsorem konkursu był Hotel Bania **** Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. Głównym patronem medialnym wydarzenia był portal www.podhale24.pl oraz www.malopolskaonline.pl. Patronat nad wydarzeniem objął także Tygodnik Podhalański.

heavy_way2

07.10.2016 r. Głosuj na zespoły i wygraj voucher na pobyt w Hotelu Bania **** Thermal & Ski!

Weź udział w głosowaniu na najlepszy zespół konkursu Front Kulturalny. Wśród głosujących rozlosujemy nagrodę w postaci vouchera na weekendowy pobyt w Hotelu Bania dla dwóch osób.

180x46_glosuj

29.09.2016 r. Głosowanie tuż tuż :]

Nadszedł czas Wielkiego Finału pierwszej edycji konkursu Front Kulturalny. W następnym tygodniu na stronie latowbialce.pl można będzie oddać głos na zespół, który Waszym zdaniem zasługuje na wygranie 5000 zł 🙂

Listę kandydatów znajdziecie poniżej, a tym czasem już teraz odsyłamy do naszego kanału YouTube, na którym można obejrzeć materiał z występów poszczególnych zespołów.

12.09.2016 r. Koncertowe lato za nami – podsumowanie

Długi weekend całe wakacje

Letnie weekendy na Bani zaczynaliśmy już w czwartki. Amatorska grupa teatralna Coz teroz bedzie? co tydzień gwarantowała nam solidną dawkę humoru, prezentując luźną adaptację sztuki A.H. Fredry – oczywiście gwarą góralską. W piątki odwiedzały nas zespoły coverowe – mogliśmy przypomnieć sobie największe hity lat 70′ 80′ i 90′. Sobotnie wieczory zaczynaliśmy już o godz. 18:00 występami konkursowych supportów, a gwiazdami wieczoru jak zwykle byli znani artyści folkowi. Niedziele upłynęły pod znakiem Festiwalu Moskola, czyli grillowania legendarnych, góralskich placków – wg propozycji szefa kuchni hotelu – w towarzystwie kapeli góralskiej.

A w międzyczasie odbyły się…

Supergame E-sport – pierwszy duży turniej gamingowy na Podhalu
Jubileuszowy XX Festyn Białczański
III Mistrzostwa Polski Cross Monster
Goniacka – trzydniowy rodzinny festiwal biegowy

Hotel Bania był współorganizatorem lub sponsorem tych eventów. Wszystkie wydarzenia zgromadziły wielką publiczność, za co dziękujemy Wam, drodzy Goście!

Do zobaczenia za rok!

Chcecie być na bieżąco z wydarzeniami na Bani? Obserwujcie nasze aktualności i facebooka.

05.09.2016 r. Finałowa lista zespołów

Lato minęło, i choć na Scenie Kultury na Bani nie zdążył jeszcze osiąść kurz, nie możemy się doczekać kolejnego sezonu koncertowego! Poniżej ostateczne zestawienie zespołów, które powalczą w głosowaniu o nagrodę główną czyli 5000 zł.

Zgodnie z regulaminem zespół Poisons niestety nie zakwalifikował się do finału, ponieważ nie mógł wystąpić na żywo na naszej scenie plenerowej.

Głosowanie już niedługo, śledźcie naszego facebooka!

23.08.2016 r. Zapraszamy na ostatnie występy tego lata

W najbliższy weekend odbędzie się trzydniowy Festiwal Biegowy GoniackaZapraszamy na ten rodzinny festiwal – oprócz biegania, będziemy mogli usłyszeć dużo dobrej muzyki.

W piątek o godz 18:00 wystąpi Blask Vesper – nasza konkursowa kapela, a o 20:00 New Years Day – U2 Tribute.

W sobotę o 18:30 zagra ostatni konkursowy zespół, czyli Awaria, a gwiazdą wieczoru będzie Krywań. Zapraszamy całe rodziny – zabawę zaczynamy już w piątek o 12:00. Poniżej kilka fotek z ostatniego weekendu – zagrali nam New Market Jazz Band oraz Megitza Trio.

New Market Jazz Band

Kultura na Bani

Megitza Trio

 

 

 

 

 

05.08.2016 r. Zwrot akcji w konkursie :]

Zgodnie z regulaminem konkursu Jury zdecydowało o odrzuceniu zespołu Annutara. Niestety, okazało się, że zgłoszony zespół pochodzi z Trójmiasta.

Dlatego miło jest nam poinformować, że witamy w konkursie zespół Poisons!

03.08.2016 r. Znamy Finalistów

Jury zdecydowało! Do finałowego głosowania wejdą:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszenia a zwycięzcom gratulujemy 🙂 Zespoły będzie można oglądać na występach plenerowych obok Hotelu Bania w sierpniowe weekendy.

Poniżej fotka z koncertu 23 lipca. 1. Misiniec & Szewczyk z zespołem 2. Tymon Tymański & Krzysztof Trebunie-Tutka z zespołem.

support_1 (12) IMAG1665

01.08.2016 r. Prezentujemy kolejne zespoły

Poniżej zestawienie kapel, które zgłosiły swój udział:

W ciągu kilku najbliższych dni Jury zdecyduje, które 4 zespoły zagrają w sierpniu koncert na scenie obok Hotelu Bania **** Thermal & Ski. Zespoły te trafią do finałowej ósemki, a wtedy to Wy w głosowaniu internetowym zdecydujecie kto wygra 5000 zł.

12.07.2016 r. Pierwsze koncerty i nowy termin zgłoszeń

Mamy dla Was dwie dobre wiadomości.

Po pierwsze za nami dwa pierwsze koncerty z cyklu Kultura na Bani, na których zgłoszone do konkursu kapele mogły zaprezentować się naszej „baniowej” publiczności. Zarówno Heavy Way jak i Rudel Band zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Królował sceniczny profesjonalizm, głośna muzyka i wyśmienita zabawa!

IMAG1623

Kolejna ważna informacja. Na prośbę kilku zespołów – w porozumieniu z Organizatorem – zdecydowaliśmy o przedłużeniu konkursu. Dlatego utwory można zgłaszać aż do 31 lipca 2016 r. – formularz zgłoszeniowy poniżej.

23.06.2016 r. Znamy zwycięzców I tury!

Jury powołane przez Organizatora konkursu wybrało 4 zespoły które wejdą do finałowego głosowania:

Jakub Misiniec & Piotr Szewczyk
Heavy Way Bogusław Ćwiertnia
Far From Ideal – FFI
RUDEL

Zachęcamy do zapoznania się z ich twórczością, gdyż każda z kapel wystąpi na plenerowej Scenie Kultury na Bani obok Hotelu Bania **** Thermal & Ski. Koncerty będą się odbywać w soboty lipca i sierpnia o godz. 18:00. Po każdym koncercie o 20:00 występ gwiazdy wieczoru.

Ostateczne głosowanie internetowe odbędzie się we wrześniu i wtedy to Wy zdecydujecie, kto zostanie laureatem i zgarnie 5000 zł!

14.06.2016 r. Pierwsza tura głosowania za nami!

12 czerwca upłynął termin pierwszej tury zgłoszeń zespołów do naszego konkursu muzycznego. Poniżej znajdziecie linki do przesłanych utworów konkursowych – warto się z nimi zapoznać, bo cztery zespoły wybrane przez Jury zagrają u nas na plenerowej Scenie Kultury podczas wakacji. Koncerty będą odbywać się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 18:00, a o godz. 20:00 zapraszamy na występ gwiazd –  w tym roku m.in. Gooral, Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka, Psio Crew, Redlin i inni.

A oto zgłoszone kapele:

Dziękujemy wszystkim którzy zgłosili się do tej pory. Bardzo nas cieszy, że zespoły reprezentują tak dużą różnorodność – od folku, przez alternatywę, po ciężki rock – i już nie możemy się doczekać występów na żywo!

Przypominamy, że wciąż można zgłaszać swój udział w drugiej turze do 17 lipca – w drugim etapie Konkursu mamy jeszcze miejsca dla 4 kapel!

Jak to zrobić? Czytaj dalej 🙂

W SKRÓCIE O KONKURSIE…

Konkurs polega na przesłaniu 1, 2 lub 3 utworów. Mogą to być dzieła autorskie lub covery, chociaż utwory autorskie będą na pewno dodatkowym atutem przy ocenie Jury. Pozostawiamy Wam dużo dowolności, dlatego zapraszamy do konkursu zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne.

Spośród kapel zgłoszonych do 12 czerwca wybierzemy zespoły, które zagrają na Scenie Kultury na Bani w Białce Tatrzańskiej w lipcu. Z kolei kapele, które prześlą zgłoszenia do 17 lipca będą miały szanse zagrać w sierpniu – w sumie chcemy wybrać 8 zespołów, które wystąpią jako supporty takich bandów jak Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka, Gooral, Future Folk i innych. We wrześniu zorganizujemy głosowanie internetowe i wyłonimy zwycięzcę konkursu „Front Kulturalny”!

Wygrany zespół otrzyma nagrodę w postaci 5000 zł na wydanie demo. Drugie miejsce to 1000 zł, trzecie miejsce 500 zł.  Zachęcamy do wypełnienia formularza. Szczegóły konkursu w regulaminie.

front_pasek_spons_710x105

Organizatorem i sponsorem konkursu jest Hotel Bania **** Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. Głównym patronem medialnym wydarzenia jest portal www.podhale24.pl oraz www.malopolskaonline.pl. Patronat nad wydarzeniem objął także Tygodnik Podhalański.

New Form

Upload
Upload
Upload

Masz pytanie? Napisz na tomasz.rzadkosz@bania.pl